Kwas hialuronowy a medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), który naturalnie występuje w skórze. Jest podstawowym składnikiem skóry i zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia i tym samym ujędrnienia. Wraz z wiekiem jego ilość w organizmie niestety maleje i w związku z tym skóra wysusza się i wiotczeje orazpojawiają się zmarszczki. Do tego policzki tracą jędrność i zaczynają się zapadać. Każdy z nas wolałby jak najbardziej odwlec moment starzenia się skóry. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretniej kwas hialuronowy i jego niesamowite właściwości wiązania wody w skórze. Od lat kwas hialuronowy cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród entuzjastów zabiegów estetycznych. Na plus dla kwasu hialuronowego działa też fakt, że posiada właściwości zwalczania wolnych rodników, które sprawiają, że komórki skóry szybciej obumierają. Kwas hialuronowy skutecznie chroni skórę przed niekorzystnymi dla niej warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, mróz, deszcz czy ostre słońce.

Kwas hialuronowy wprowadzony do skóry właściwej bardzo skutecznie uzupełniają jego niedobór, przywraca skórze jej naturalne nawilżenie, wygładza zmarszczki oraz nadaje jej objętości. Dzięki takim właściwościom wygląda ona na zdrowszą a kontur twarzy poprawia się. Ponadto kwas hialuronowy pobudza procesy regeneracji skóry przez co sprawia, że nawet dłuższy czas po zabiegu, skóra nadal wygląda na zdrowszą niż przed ostrzyknięciem kwasem hialuronowym. Warty podkreślenia jest fakt, że kwas hialuronowy nie wywołuje objawów alergii a zabiegi nim wykonywane są bardzo skuteczne i, co najważniejsze, dają natychmiastowy efekt.

Kwas hialuronowy stosuje się również do modelowania piersi. Zabieg wykonany przy użyciu kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy podniesienie i ujędrnienie biustu. Kwas wstrzykujemy w różne części piersi w zależności od tego co chcemy poprawić. Jeżeli zależy nam na zmianie konturu piersi, kwas hialuronowy wstrzykujemy między ścianę klatki piersiowej i gruczoł piersiowy. Do zabiegu stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe i nie ma potrzeby nacinania skóry.

Jeżeli jednak chcemy iść o krok dalej i powiększyć piersi,, to konieczne jest zrobienie niewielkiego nacięcia pod biustem, które umożliwi lekarzowi wprowadzenie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w głąb piersi. Blizna po tej interwencji jest w zasadzie niewidoczna, gdyż znika w fałdzie piersiowym.

 

Kwas hialuronowy można także wykorzystać do powiększenia ust. Zabieg jest praktycznie bezbolesny a efekty natychmiastowe. Powiększenie ust kwasem hialuronowym polega na  odbudowaniu gęstości tkanek wokół ust, dzięki czemu wydają się one większe. Ostrzyknięcie kwasem hialuronowym poprawia w tym przypadku kontur ust i profil twarzy. Ponadto kwas hialuronowy odejmuje wizualnie lat twarzy, gdyż wygładza skórę i wypełnia zmarszczki.

Co ważne przy tego typu zabiegach, kwas hialuronowy jest całkowicie biodegradowalny, czyli organizm sam naturalnie go wchłania. Jeżeli więc nie spodoba nam się efekt jaki uzyskamy w wyniku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, możemy być pewni, że wkrótce nasza twarz i ciało będą wyglądały dokładnie tak jak wcześniej.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie te zabiegi wymagają mniejszej lub większej ingerencji w ciało, słusznym byłoby rozważenie uzupełniania poziomu kwasu hialuronowego w sposób naturalny. Obecnie na rynku są dostępne preparaty zawierające unikalny kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Połączenie tych dwóch substancji w jednym preparacie zapewnia wysoką wchłanialność do organizmu. Takim preparatem jest np. Hylautidin HC Aktiv. Na rynku znajdują się również produkty z kwasem hialuronowym i chondroityną, jednak występują one jako odrębne preparaty. Z kolei badania potwierdzają, że oba te składniki osiągają największą skuteczność działania jako kompleks.

 

  Hyalutidin HC Aktiv z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas: 

koszyk