Kwas hialuronowy w leczeniu stawów

Kwas hialuronowy, który powszechnie stosuje się w dzisejszych czasach w medycynie estetycznej do modelowania twarzy, likwidacji zmarszczek czy powiększania ust i piersi, znalazł swoje zastosowanie również w leczeniu chorób stawów. Pozytywny wpływ kwasu hialuronowego na zdrowie stawów wiąże się z tym, że kwas hialuronowy jest istotnym składnikiem tkanki łącznej, dzięki czemu może być stosowany przy wypełnianiu ubytków tkanki łącznej czy leczeniu ran. Szczególnie ważny jest w tym wypadku fakt, że kwas hialuronowy zapewnia właściwą lepkość mazi stawowej.

Dzięki temu można go z powodzeniem stosować zarówno w profilaktyce jak i leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, które prowadzą do ciężkich schorzeń, takich jak m.in artroza czy reumatoidalne zapalenie stawów. Szczególnie w przypadku artrozy w której zapalenie stawów ma charakter przejściowy, kwas hialuronowy sprawdza się doskonale, ponieważ wpływa korzystnie na mechanikę stawu i przywraca właściwą masę HA w płynie stawowym. Panadto leczy istniejący stan zapalny w stawach i zapobiega powstawaniu go w przyszłości co jest istotne przy leczeniu i profilaktyce reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Kwas hialuronowy jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania struktur łącznotkankowych i utrzymaniu w pełnej sprawności stawów, więzadeł oraz chrząstek. Należy podkreślić fakt, że kwas hialuronowy ma właściwości endogenne w stawie i indukuje wytwarzanie samego siebie przez komórki zwane       β-synowiocytami.

Kwas hialuronowy jest podstawowym budulcem chrząstki hialitowej. Aby ta chrząstka funkcjonowała prawidłowo i podlegała nieustannej regeneracji, konieczne jest ciągłe uzupełnianie w niej poziomu kwasu hialuronowego, gdyż zapobiega on wysychaniu chrząstki i dzięki temu działa ona bez zarzutu. Jeszcze do niedawna najskuteczniejszym i przynoszącym najlepsze rezultaty sposobem na uzupełnianie kwasu hialuronowego w stawach były bolesne zastrzyki aplikowane w okolice chorych  stawów. Na szczęście obecnie możemy suplementować kwas hialuronowy w prostszy i znacznie przyjemniejszy sposób, np.

Pijąc syrop HYALUTIDIN HC Aktiv. Jest to jedyny produkt na rynku, który zapewnia uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego i chondroityny na tak wysokim poziomie.

 Hyalutidin HC Aktiv z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas: 

koszyk