Kwas hialuronowy w ortopedii

Choroba zwyrodnieniowa stawów ma wiele objawów i charakteryzuje ją degeneracja chrząstki stawowej.  Zapadalność na tą chorobę związana jest ściśle z wiekiem, płcią i poziomem kwasu hialuronowego w surowicy, gdyż, jak udowodniono, stężenie kwasu hialuronowego w organizmie ma kluczowe znaczenie dla zdrowych stawów.  Rozwój cywilizacji, zwłaszcza Europy Zachodniej i USA, i tym samym znaczący rozwój medycyny, sprawił, że długość naszego życia uległa wydłużeniu. W związku powyższym musimy liczyć się z tym, że coraz więcej osób będzie zapadało na choroby zwyrodnieniowe stawów.

Najczęściej spotykamy się z wielostawowym zapaleniem palców rąk. Jest to choroba zwyrodnieniowa która najczęściej dotyka kobiety w okresie menopauzy. Objawy tej przykrej choroby to ból dłoni a także występujące guzki (choć nie we wszystkich przypadkach). W dalszyj kolejności najwięcej osób cierpi na zwyrodnienie stawu biodrowego i kolanowego. Według najnowszych badań na zwyrodnieniowe zapalenie kolana cierpi już 5% ludzkości. U osób które skończyły 50 lat aż 30% skarży się na dolegliwości stawów kolanowych, a po ukończeniu 75 roku życia liczba ta wzrasta do 80%. Niesprawne kolana znacznie utrudniają życie i ograniczają codzinną aktywność. Ponadto zwyrodnieniowe zapalenie stawów kolanowych może doprowadzić do trwałego kalectwa.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów polega na skojarzonych metodach, które mają pomóc złagodzić nieprzyjemne objawy.  Najczęściej stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) w połaczeniu z lekami przeciwbólowymi. Dobrze jest dołączyć do leczenia farmakologicznego właściwą rehabilitację. Uwzględnić należy jednak, że stosowanie leków zalecanych standardowo przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, niesie za sobą szereg skutków ubocznych, m.in. dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

W mocno zaawansowanych przypadkach choroby zwyrodnieniowej stawów pacjentowi proponuje się rozwiązania chirurgiczne, jednak ogranicza się je ze względu na zagrożenia jakie niesie za sobą operacja..  Biorąc pod uwagę wszystkie te metody, suplementacja kwasem hialuronowym stanowi skuteczną i nieinwazyjną metodę leczenia, która jest zalecana przez lekarzy zarówno w leczeniu chorób stawów jak i w profilaktyce prozdrowotnej. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że nie musimy już decydować się na bolesne zastrzyki, gdyż istnieją na rynku preparaty z wysoką i dobrze przyswajalną ilością kwasu hialuronowego w postaci płynu do spożycia.

Główną zaletą stosowania kwasu hialuronowego jest uzupełnienie mazi stawowej. Na efekty nie musimy długo czekać, gdyż są one w zasadzie natychmiastowe. Celem uzupełniania diety w kwas hialuronowy u osób cierpiących na choroby stawów jest poprawa wiskoelastyczności mazi stawowej. Dzięki temy może ona działać  jak naturalny smar dla naszych stawów i zapewniać ich wysoką elestyczność w różnych warunkach fizjologicznych. Kwas hialuronowy poprawia więc zdrowie stawów, pozytywnie wpływa na ich amortyzację i jakość płynu stawowego.

Na wiskoelastyczność mazi stawowej ma wpływ zarówno stężenie, jak i masa cząsteczkowa części hialuronianowej. Dostępne preparaty kwasu hialuronowego (HA) różnią się między sobą pod względem stężenia HA, oraz masy cząsteczkowej i lepkości. W preparacie Hylautidin HC Aktiv zawarty jest kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Ma on postać syropu i nie obciążając układu pokarmowego szybko dostaje się do krwioobiegu i dalej do miejsc gdzie trzeba uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego i chondroityny. Nie wywołuje skutków ubocznych i nie tworzy interacji z innymi lekami. Odżywia chrząstkę stawową , łagodzi objawy chorób zwyrodnieniowych stawów i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Obecnie nie ma na rynku preparatu o tak wysokiej skuteczności działania jak  Hylautidin HC Aktiv.

 Hyalutidin HC Aktiv z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas: 

koszyk