Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan. Występuje on we wszystkich organizmach żywych i ma identyczną budowę chemiczną zarówno w organizmach ludzkich, jak i u bakterii.

Działanie kwasu hialorunowego polega na wiązaniu wody w skórze właściwej oraz tworzeniu macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, więc skóra jest jędrna, dobrze nawodniona i wygląda zdrowo. Dzieje się tak dlatego, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związąć aż 250 cząsteczek wody. W miarę starzenia się skóry, ilość kwasu hialuronowego spada i zmniejsza się tym samym zdolność do wiązania wody. Konsekwencją tego jest m.in. odwodnienie skóry i powstawanie zmarszczek, których każdy chciałby uniknąć. Ponadto kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej i odpowiada za jej lepkość, dyfuzję substancji odżywczych i odżywianie chrząstki. Niezwykle istotna jest więc jego rola w utrzymywaniu w zdrowiu i pełnej sprawności naszych stawów.

Kwas hialuronowy chroni również komórki przed zgniataniem. Dzięki takim właściwościom, kwas hialuronowy w postaci żelu jest stosowany do uzupełniania ubytków w tkankach, służy do wypełniania zmarszczek oraz powiększania ust i piersi. Należy jednak uwzględnić fakt, że kwas hialuronowy po pewnym czasie wchłania się do organizmu przez co zabiegi takie są bardzo nietrwałe i należy je dosyć często powtarzać. Kwas hialuronowy jest również składnikiem filmu łzowego, dlatego też krople do oczu z zawartością kwasu hialuronowego, czy też płyny do soczewek które go zawierają, cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Jego dobroczynny wpływ na aparat wzroku wiąże się z tym, że kwas hilaruronowy zawarty w kroplach do oczu czy też płynie do soczewek, łagodzi objawy suchego i podrażnionego oka.

Do niedawna kwas hialuronowy był pozyskiwany tylko z naturalnych źródeł, takich jak grzebienie kogucie i pępowina. Obecnie można go uzyskać metodą również biotechnologiczną, a jego powszechna dostępność i szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że   kwas hialuronowy jest ceniony i powszechnie stosowany w medycynie.

wykres1

Wykres pokazuje mobilizację organizmu do zwiększenia produkcji kwasu hialuronowego i jednoczesne obniżanie stanu zapalnego w chorym stawie podczas spożywania preparatu Hyalutidin HC Aktiv.

 Hyalutidin HC Aktiv z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas: 

koszyk