Staw biodrowy

Staw biodrowy to staw, który jest położony w centrum naszego ciała i charakteryzuje się znacznym zakresem naturalnej ruchomości. Płaszczyzna obręczy biodrowej w stawie biodrowym jest dominująca strukturą i to właśnie ona nadaje i odbiera informacje o jakiejkolwiek jego dysfunkcji. Biodro jest taką strukturą, której dysfunkcje mogą objawiać się się jako dolegliwości i ból nawet w rejonach ciała położonych w znacznej odległości od niego. Nie jest powiedziane, że problemy ze stawem biodrowym będą dawać się nam we znaki dokładnie w miejscu gdzie mamy biodro. Nawet niekoniecznie w jego pobliżu, a zdarza się że nawet bardzo daleko od źródła bólu.

Jeżeli następuje nierównowaga statyczna stawów miednicy oraz nierównowaga mięśniowa, wtedy mamy do czynienia z sytuacją powstawania dolegliwości w całym ciele. Bóle możemy odczuwać w następujących częściach ciała:

  • odcinek lędźwiowy kręgosłupa;
  • okolice stawów krzyżowo-biodrowych;
  • miednica mniejsza
  • kończyny dolne
  • bóle migrenowo wegetatywne;
  • w innych częściach ciała

Jednak nie zawsze to staw biodrowy wpływa na dysfunkcje tych okolic. Często bywa tak, że dysfunkcje kręgosłupa lędźwiowego, czy miednicy trwające latami mogą zaburzać funkcjonowanie stawu biodrowego. Nagminnie zdarza się tak, że bóle odcinka lędźwiowego poprzedzają bóle stawu biodrowego.

Aby zachować staw biodrowy w dobrej formie powinien być on stawiany w skrajnie fizjologiczne zakresy ruchu oraz mieć fizjologiczną grę ślizgu stawowego, tzw. dystrakcję. W dziejszych czasach ludzie często organiczają ruchomość stawu biodrowego do ruchów w jednej płaszczyźnie. Cywilizacja sprawiła, że nie potrzebujemy odwodzenia, rotacji wewnętrznej czy przeprostu. Prowadząc siedzący tryb życia stymulujemy płaszczyznę obręczy biodrowej, a staw biodrowy jest mocno ograniczony w swej naturalnej, fizjologicznej ruchomości.staw-biodrowy-hyalutidin-hyaluronan-com

 

 

 Hyalutidin HC Aktiv z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas: 

koszyk